Duyurular
TÜBİTAK Genç Araştırıcı Kongre Desteği müracaatları sonuçlanmıştır. Listeye buradan erişebilirsiniz.
Gezi Programı: Gezi 4-5 Şubat 2014 tarihlerinde günübirlik olarak BİLKON tarafından ücreti karşılığında düzenlenecektir. Konuyla ilgili detaylar Ocak ayı içinde kongre web sayfasında duyurulacaktır.
Bilimsel Program: 3 Şubat 2014 Saat 14.00'da başlayacak ve 5 Şubat Saat 17.00'da bitecektir.
TÜBİTAK Genç Araştırıcı Desteği: Kongremiz kapsamında desteklenecek genç araştırıcıların ilgili başvuru formunu doldurarak kongre sekretaryasına (E-mail: info@bitkikoruma2014.org) göndermeleri gerekmektedir. Başvurusu uygun görünenlerden; Kongre Kayıt Ücreti alınmayacak olup, Konaklama-Ulaşım için en fazla 265 TL destek verilebilecektir. Son Müracaat Tarihi: 25 Aralık 2013.
Gönderilen bildirilerle ilgili bilgilere Online Bildiri linkinden erişebilirsiniz.
Bilim Kurulu Toplantısı 19 Kasım 2013 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesislerinde yapıldı
Kongremize gönderilen bildiri sayıları;
Biyolojik Mücadele: 63
Entomoloji: 196
Fitopatoloji:139
Herboloji:30


 

 


Değerli Meslektaşlarım,

Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi, Akdeniz Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümü ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nün ev sahipliğinde, Türkiye Biyolojik Mücadele Derneği, Türkiye Entomoloji Derneği, Türkiye Fitopatoloji Derneği ve Türkiye Herboloji Derneğinin destekleriyle 3-5 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya'da yapılacaktır.

Kongrede ülkemizde yetiştirilen tarımsal ürünlerde ekonomik düzeyde kayıplara neden olan zararlı, hastalık ve yabancı ot konularında çalışan tüm paydaşları bir araya getirerek bitki koruma alanındaki çalışmaların paylaşılması amaçlanmıştır.

Kongrede, bitkisel üretimde sorun olan zararlılar, hastalık etmenleri ve yabancı otlar konularında yapılmış bilimsel nitelikli araştırmalar değerlendirilecektir. Yapılan çalışmalar sözlü veya poster bildiriler olarak sunulabilecektir. Sunuların seçimi ve değerlendirilmesi Kongre Bilim Kurulları tarafından gerçekleştirilecektir.

Kongrede bildiriler dört bölüm altında sunulacaktır:
1. Biyolojik mücadele,
2. Bitki zararlıları ve mücadeleleri,
3. Bitki hastalıkları ve mücadeleleri,
4. Yabancı otlar, parazit bitkiler ve mücadeleleri.

Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi, aynı zamanda X. Biyolojik Mücadele, IX. Entomoloji, XIV. Fitopatoloji ve VIII. Herboloji Kongreleri niteliğindedir. Bu kongrede de, Bitki Koruma Kongrelerinin bilimsel düzeyinin korunması yanında, siz katılımcıların sosyal beklentilerinin de karşılanması amacıyla yeşilin değişik tonlarını ve denizin sesini içinde bulunduran 5 yıldızlı Hotel Akka Antedon'da yapılacaktır.

Kongre düzenleme kurulu adına sizleri Türkiye V. Bitki Koruma Kongresi'ne davet etmekten büyük onur ve mutluluk duymaktayım. Kongreye katılımlarınızın ülke tarımına ve bitki koruma alanındaki çalışmalara güç vereceği inancıyla saygılar sunarım.

Kongre Düzenleme Kurulu Adına,
Prof. Dr. Hüseyin GÖÇMEN

 
BATEM Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi